Относительно возможности продления радиолюбителями разрешения на использование аматорской радиостанцией радиочастотного спектра


                     По-перше, частина 5 ст. 46 Закону України "Про електронні комунікації" , в редакції від 03 серпня 2022 року {із змінами, внесеними згідно із Законами № 1971-IX від 16.12.2021 , № 2137-IX від 15.03.2022 ,  № 2240-IX від 03.05.2022 , № 2370-IX від 08.07.2022}, не містить ніяких пунктів, оскільки там написано тільки це: "Регламент аматорського радіозв’язку України розробляє та затверджує регуляторний орган після проведення консультацій з громадськими організаціями радіоаматорів України."

             В той же час в пункті 5 частини 3 ст.46 Закону України "Про електронні комунікації" вказано, що "Користування радіочастотним спектром здійснюється: радіоаматорами,  що в установленому порядку підтвердили свою технічну та експлуатаційну компетенцію, а також громадськими організаціями радіоаматорів, радіогуртками - відповідно до Регламенту аматорського радіозв’язку України та на підставі гармонізованих та національних експлуатаційних документів, виданих у порядку та за формою, встановленими регуляторним органом."

                     Також, відповідно до ч.3 ст.63 Закону України "Про електронні комунікації" , який згідно із п.1 Розділ XIX цього закону "ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" набирав чинності з 01 січня 2022 року, крім абзаців першого - чотирнадцятого підпункту 47 пункту 3 цього розділу, які набирають чинності з 1 липня 2023 року {Пункт 1 розділу XIX із змінами, внесеними згідно із Законами № 1971-IX від 16.12.2021, № 2370-IX від 08.07.2022}, в редакції від 03 серпня 2022 року, користування радіочастотним спектром радіоаматорами здійснюється відповідно до Регламенту аматорського радіозв’язку України, що затверджується регуляторним органом за погодженням з Генеральним штабом Збройних Сил України, з урахуванням рекомендацій громадських об’єднань радіоаматорів України та відповідних міжнародних організацій.

                По-друге частина 4 ст. 45 Закону України "Про електронні комунікації" не містить ніяких пунктів,   оскільки ця частина містить тільки одне речення такого змісту: "Перелік робіт та послуг, що виконуються державним підприємством, що перебуває у сфері управління регуляторного органу, відповідно до цього Закону, а також тарифи на них встановлюються регуляторним органом." 

       І тільки відповідно пункту 4 частини 3 ст.45 Закону України "Про електронні комунікації"  підприємство, що перебуває у сфері управління регуляторного органу, за дорученням центрального органу виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра або регуляторного органу: здійснює оформлення експлуатаційних документів, пов’язаних з користуванням радіочастотним спектром, на суднові станції та радіоаматорам.   

                    Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку»  від 16. грудня 2021 року № 1971-ІХ, набрання чинності відбулось 13.02.2022 року,  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (далі НКЕК), є правонаступником Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі НКРЗІ)..
                   Регламент аматорського радіозв'язку України, із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації  №390 від 25.06.2013 року, №69  від 07.02.2017 року, №78  від 13.02.2018 року на сьогодні чинний і діє в редакції від 04 серпня 2018 року, тобто у відповідності  зі змінами затвердженими Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 13.02.2018 року  №78, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 12 березня 2018 року за №283/31735 (Документ чинний, поточна редакція — Редакція від 04 серпня 2018 року, Публікації документа: "Офіційний вісник України" - офіційне видання від 11 березня 2011 — 2011 р., № 16, стор. 255, стаття 704, код акта 55078/2011)ВАДИМ ГУЛЬКО: "ЗАКОН ПРО ЕЛЕКТРОННІ КОМУНІКАЦІЇ" ВДОСКОНАЛЮЄ РОБОТУ УДЦР

опубліковано 04 лютого 2021 року о 15:03

Негативного впливу на діяльність УДЦР нормами Закону України «Про електронні комунікації» не передбачається. У підприємства залишаються ті самі повноваження, що й були. Спеціальна назва підприємства дійсно в самому законі не застосовується, так само як і для регуляторного органу та Цент­рального органу виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра. Права та обов’язки нашого підприємства прописані в Законі України «Про електронні комунікації» в статті 46 «Діяльність у сфері радіочастотного спектра державного підприємства, що перебуває у сфері управління регуляторного органу».

– Чи не доведеться радіоаматорам переоформлювати ліцензії на користування радіочастотним ресурсом? Чи зміниться щось у порядку оформлення аматорських ліцензій?

– Передусім треба уточнити, що радіоаматори відповідно до чинного законодавства використовують радіочастотний ресурс України на підставі дозволу на експлуатацію аматорської радіостанції та не отримують ліцензії на користування ним.

Надалі, після набуття чинності Закону України «Про електронні комунікації», тобто з 1 січня 2022 року, експлуатація аматорських радіо­станцій здійснюватиметься на підставі національних експлуатаційних документів. Порядок отримання та форма цих документів будуть визначені регуляторним органом у новій редакції Регламенту аматорського радіозв’язку України відповідно до вимог закону, про який ідеться.

Своєю чергою, цим Регламентом буде визначено статус дозволів на експлуатацію аматорських радіостанцій, що були видані раніше – до набрання чинності цього закону, порядок продовження терміну їхньої дії.

ФАХІВЦІ УДЦР СЕРЕД КРАЩИХ РАДІОСПОРТСМЕНІВ СВІТУ

[related-news]

Похожее

    {related-news}
[/related-news]
Добавить комментарий

Оставить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив